Artykuł sponsorowany
Baterie do aparatów słuchowych - jak zapewnić im najlepszą wydajność?
Osoby zmagające się z problemami ze słuchem często sięgają po specjalne urządzenia, które mają poprawić ich sytuację zdrowotną. Obecnie aparaty słuchowe dostępne są w wielu wariantach i wciąż pojawiają się coraz to nowsze i nowocześniejsze urządzenia. Tym samym są bardziej wymagające pod względem źródeł energii, które pozwolą im działać. Baterie do aparatów słuchowych są zatem niezbędne, a niektórzy zastanawiają się, w jaki sposób można zapewnić im najlepszą wydajność. Dowiedz się więcej na ten temat i poznaj kilka praktycznych wskazówek.
Jakie są rodzaje baterii do aparatów słuchowych?
Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje takich produktów. Baterie do aparatów słuchowych są wytwarzane w rozmaitych wersjach – 675, 13, 312, 10. Różnią się one między sobą rozmiarem, a co za tym idzie, także swoją wydajnością. Przed zakupem należy sprawdzić, jaki ich rodzaj pasuje do konkretnego modelu aparatu słuchowego. Jeśli masz opakowanie po poprzednim zestawie, to łatwo możesz sprawdzić, która kategoria będzie odpowiednia.
Jak długo działają baterie do aparatów słuchowych i co wpływa na ich żywotność?
W wielu przypadkach takie ogniwa są jednorazowe. To oznacza, że baterie do aparatu słuchowego wyczerpują się i należy je wymienić. Warto też pamiętać o tym, że korzysta się z nich bardzo często, co sprawia, że szybko się zużywają. Zależy to również od stopnia uszkodzenia słuchu i koniecznego wzmocnienia. Ważne są też takie czynniki jak wiek produktu czy to, jak długo w ciągu dnia korzysta się z urządzenia. Określa się zatem, że takie źródło prądu jest w stanie działać od 3 do 10 dni.
W jaki sposób należy przechowywać baterie do aparatu słuchowego?
Na wydajność takich produktów może mieć wpływ sposób, w jaki są one przechowywane. Baterie do aparatu słuchowego należy bowiem trzymać w suchym miejscu, najlepiej w temperaturze pokojowej. Żywotność można też przedłużyć, zostawiając na noc komorę baterii otwartą po wyjęciu urządzenia z ucha. Warto też je wyłączać, gdy nie jest używane i dbać o to, by nie miało ono kontaktu z wilgocią.
Ładowalne akumulatory a tradycyjne baterie
W przypadku niektórych osób jednorazowe baterie nie są rozwiązaniem. W takiej sytuacji warto wybierać aparaty słuchowe, w których korzysta się z ładowalnych akumulatorów. Są one bardzo praktyczne i proste w użyciu. Po naładowaniu ich w ciągu nocy będą pracowały przez cały dzień. Nie sprawdzą się one jednak w każdym urządzeniu. Są również zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Należy jednak upewnić się, czy będą one odpowiednie do Twojego ubytku słuchu.
Baterie do aparatu słuchowego od sprawdzonego producenta – postaw na jakość
Jeśli zależy Ci na wydajności i przedłużonej żywotności Twojego sprzętu, to zdecydowanie sięgaj po produkty ze sprawdzonego źródła. Baterie do aparatów słuchowych znajdziesz w wielu miejscach, na przykład w gabinetach Audika. Tam specjaliści podpowiedzą Ci, jakie produkty sprawdzą się najlepiej w przypadku Twojego urządzenia i problemów ze słyszeniem. Dowiedz się tam więcej na temat tego, w jaki sposób radzić sobie z tymi dolegliwościami.
Polecane artykuły
Czy badanie wzroku jest refundowane przez NFZ?
Badanie wzroku jest niezbędnym elementem dbania o zdrowie naszych oczu. Warto zatem wiedzieć, czy można liczyć na refundację takiego badania przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) oraz jakie są inne możliwości skorzystania z fachowej pomocy w doborze okularów i soczewek kontaktowych. Badanie wzroku
Bezpieczeństwo przy korzystaniu z kabli energetycznych ziemnych
Kable energetyczne ziemne są nieodłącznym elementem infrastruktury energetycznej, który pozwala na przesyłanie energii elektrycznej na dużą odległość. Ich stosowanie jest powszechne ze względu na wydajność i trwałość, jednakże wymagają one odpowiedniego podejścia do bezpieczeństwa podczas montażu i